Poděkování firmy Flídr s.r.o. za spolupráci na Haima cupu

Je to již několik měsíců, co se k nám do firmy FLÍDR s.r.o. dovolala Lenka. Její telefonát mi “přeposlal” přímo sám pan ředitel a já od začátku tušil, že z toho kouká něco velkého. Není totiž zvykem, aby se zákazníci dovolali přímo panu řediteli Flídrovi. Po prvním telefonátu Lence jsem pochopil. Veselá a komunikativní žena, která jde přímo k cíli svou přirozenou intuicí a maximálním zápalem pro věc.

Měl bych přiznat, že když mi pak popsala, co s kamarády z SDH Oprechtice plánují, reakce více z nás na pondělní poradě byla ve smyslu: “To se zbláznili!”. První ročník závodů v požárním útoku s velkým doprovodným a kulturním programem pro rodiče a děti na celý den i noc, inspirovaný hasičským víkendem pořádaným stejnojmennou moravskou obcí Oprechtice. Hlavní myšlenkou českooprechtické akce bylo získání financí na podporu spolku Haima – organizace podporující Kliniku dětské hematologie a onkologie FN v Plzni. První ročník, pořadatelská premiéra, velké sousto, velký cíl… tolik nesnadných a pro mnohé odrazujících faktorů. „Nechme to plout a uvidíme!“, řekl jsem si a s Lenkou dál telefonoval, vyměňoval e-maily a s napětím očekával, zda se podaří najít cestu, jak naplnit její prosbu – zajistit ceny pro jejich soutěž.

Oprechtičtí našli cestu. Založili organizaci Chodská naděje z.s. a oběhali sponzory. Firma FLÍDR s.r.o. jim vyšla vstříc s nadstandardní nabídkou pro nákup cen. Věc se podařila a pár dní před akcí, která se konala dne 22.6.2019 v Zahořanech, jsem vyrazil s autem plným produktů značky FLÍDR Firesport do Zahořan poblíž Domažlic.

Čekala tam na mě banda hlavních pořadatelů – Lenka, Vašek, David a další… Dostal jsem přátelské přijetí, kafe a koblihy – asi chodský národní zvyk 🙂 Z realizačního týmu na mě dýchl zápal pro společný cíl, ale i klid a zodpovědnost. Nebyli nijak nervózní, přestože na ně to hlavní teprve čekalo. Největší obavou tak zůstalo počasí, protože to jediné nikdo z nás neovlivní. Navíc předpověď nebyla úplně růžová. Nebudu vás dál napínat, v sobotu nakonec opravdu zapršelo. Přes to všechno se akce vydařila a zanechala dobrý dojem u soutěžících i diváků. A teď to hlavní – po sečtení všech čísel, věnovali pořadatelé spolku Haima částku 120.000 Kč. Asi není potřeba dál cokoliv komentovat, pouze připomenu vstupní fakta: první ročník, pořadatelská premiéra. Co bude příští rok? Nechme se překvapit! Bylo nám ctí být při tom. Za FLÍDR Firesport, Jirka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *